OOOOOOOOOOOOO
 

Vokální Harmonie


      Komorní ženský sbor VOKÁLNÍ HARMONIE vystupuje na hudební scéně již od roku 1959. Za tu dobu prošlo jeho řadami již 150 zpěvaček a 7 sbormistrů. V současné době pokračuje v tradici sborového zpěvu 25 členek různých profesí.


Vokální Harmonie

      V pořadí osmým uměleckým vedoucím a sbormistrem je od roku 1997 Mgr. Jaromír Schejbal, absolvent Univerzity Hradec Králové a žák profesora Jiřího Skopala. Klavíristkou sboru je Mgr. Alena Holá, lektorka Hudební katedry Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.


      Za více jak 50 let své činnosti obdržel sbor v národních i mezinárodních soutěžích mnoho ocenění - 5x oceněn za nejlepší provedení hudební skladby, 1x získal bronzové pásmo, 13x stříbrné a 12x zlaté.


      Vokální harmonie se představila posluchačům v mnoha městech České a Slovenské republiky na nejméně sedmi stech koncertech. Přes 100 koncertů uskutečnila v 17 zemích Evropy. Různorodý repertoár sboru zahrnuje skladby všech stylových období od renesance až po současnost, úpravy lidových písní i spirituály. Sbor aktivně spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové a se sólisty.

 

českydeutschenglishfrancais